Viessmann Vitodens 200-W Kombinin Üstün Özellikleri

Vitodens 200-W

Avantajlar:

 • %109’a varan verim ile enerji tasarrufu
 • Paslanmaz çelik Inox-Radial ısıtma yüzeyi sayesinde uzun ömür ve yüksek verim
 • Paslanmaz çelik MatriX-yüzey yapısı sayesinde uzun kullanım ömrüne sahip modülasyonlu MatriX-brülör-yüksek sıcaklıklardan etkilenmez
 • Geniş modülasyon aralığı (% 5 – 100)
 • 5” renkli dokunmatik ekranlı, kullanımı kolay Vitotronic kontrol paneli
 • Yüksek verimli pompa sayesinde elektrik enerjisi tasarrufu
 • Akıllı Lambda Pro Control Plus sistemi sayesinde, gaz tipini kendiliğinden tanıyarak değişken gaz niteliklerine ve işletme şartlarına en uygun yanma koşullarını otomatik olarak ayarlar
 • Modülasyonlu fan sayesinde düşük ses seviyesi

Vitodens 200-W ilave avantajlar:

 • Kompakt ölçüler, 35 kW cihaz yalnızca 450 mm genişliğe sahiptir
 • Yoğuşmalı kombi, ısıtıcı ve duvar tipi kazan modelleri mevcuttur

Kombi cihazın ilave avantajları:

 • Sıcak su konfor fonksiyonu sayesinde hemen sıcak su elde edilebilir

Isıtıcı cihazın / Duvar tipi kazanın ilave avantajları:

 • Tek cihazda 150 kW kapasiteye kadar yer tasarrufu sağlayan çözümler
 • 2700 kW’a kadar kaskad sistemler

Inox-Radial ısıtma yüzeyi

Vitodens 200-W, paslanmaz çelik Inox-Radial ısıtma yüzeyi, MatriX-silindrik brülörü ve renkli dokunmatik ekranı sayesinde yüksek verimli, uzun ömürlü ve konforlu bir işletme sunmaktadır.

Vitodens 200-W gaz yakıtlı yoğuşmalı kombi, oturma mekanlarına kolayca entegre edilebilir. Küçük boyutları sayesinde mutfaklarda tezgah üstü dolapları hizasına ya da çamaşır yıkama veya kurutma makinesi üzerindeki boşluklara sorunsuz bir şekilde yerleştirilebilir. 150 kW’a kadar ısıtma kapasitelerine sahip duvar tipi yoğuşmalı kazanlar ve kaskad sistemler ise merkezi sistem uygulamaları için tasarlanmıştır.

Yoğuşmalı bir cihazın enerji tasarrufu yapması ve uzun ömürlü olması isteniyorsa, eşanjör malzemesi olarak sadece yüksek kaliteli paslanmaz çelik bu şartları sağlayabilir. Vitodens 200-W, paslanmaz çelik Inox-Radial ısıtma yüzeyi ile donatılmıştır ve bu sayede gerekli işletme emniyetini güvence altına almakta ve cihaz ömrü boyunca sürekli olarak yoğuşmadan maksimum seviyede faydalanmayı sağlamaktadır.

Inox-Radial ısıtma yüzeyi
MatriX-silindirik brülör

MatriX-silindirik brülör

Viessmann tarafından geliştirilen ve üretilen MatriX-silindirik brülör, paslanmaz çelik MatriX-yüzey sayesinde uzun kullanım ömrüne sahiptir. Vitodens 200-W, duman gazlarının içerisindeki su buharının gizli ısısından da faydalandığı için daha az enerji tüketmektedir. Bunun sonucunda %109’a varan verime ulaşılabilmekte, ısıtma harcamaları azalmakta ve çevreye daha az zarar verilmektedir.

VITOTRONIC 200 renkli dokunmatik ekran

Dijital Vitotronic 200 kontrol paneli ile dış hava kompanzasyonlu işletme yapılabilmektedir. Yeni renkli dokunmatik ekran çok satırlı açık metinlerin, grafiklerin ve yardım metinlerinin gösterimine imkan vermektedir. Kolay anlaşılabilir menüler ve yardım fonksiyonu sayesinde hem son kullanıcılar hem de yetkili servis personeli için kullanım kolaylığı sunar.

 • 5” dokunmatik ekran
 • Renkli grafik özelliği
 • Türkçe açık metinler
 • Yardım metinleri
 • Energy-Cockpit ile enerji akışlarının grafiksel gösterimi:

– Gaz ve elektrik tüketimi

– Güneş enerjisi kazancı

– Boyler ısınma durumu

– Cihaz ısıtma kapasitesi

– İşletme saatleri

 • Devreye alma asistanı servis kolaylığı sağlar

 

 

Renkli dokunmatik ekran
Enerji kokpiti

Enerji kokpiti üzerinden tüketimlerin gösterimi

Enerji kokpiti üzerinden cihazın gaz ve elektrik tüketimi gösterilebilmektedir. Bir Viessmann güneş enerjisi sistemi ile kombine edildiğinde, güneş enerjisi kazancı ve boyler sıcaklık seviyesi gibi parametreler de renkli ekranda gösterilebilmektedir.

Akıllı yanma kalitesi kontrol sistemi

Vitodens 200-W, Lambda Pro Control Plus otomatik yanma kalitesi kontrol sistemine sahiptir. MatriX-silindirik brülör ve Lambda Pro Control Plus sistemi, gaz tipini kendiliğinden tanıyarak değişken gaz niteliklerine ve işletme şartlarına en uygun yanma koşullarını otomatik olarak ayarlar. Bu sayede sürekli yüksek bir verim elde edilir ve yakıt tüketimi azalır. Gaz tipi değişimlerinde cihaz kendini yeni gaz tipine göre otomatik olarak ayarladığından, dönüşüm kiti kullanılmasına gerek kalmaz.

Bakım ve servis kolaylığı

Vitodens 200-W, bakım ve servis sürelerinden tasarruf sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm yapı elemanlarına ön taraftan ulaşılabilmektedir, cihazın yanlarında servis boşluğu bırakmaya gerek yoktur.

Vitodens 200-W yoğuşmalı kombi, ısıtıcı ve duvar tipi kazan olarak sunulmaktadır.

Vitodens 200-W, 35 kW’ a kadar yoğuşmalı kombi veya ısıtıcı olarak ve 49 ila 150 kW
aralığında duvar tipi kazan olarak mevcuttur. Kaskad sistemler ile 2700 kW’a kadar merkezi
ısıtma çözümleri üretilebilmektedir.


Add Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments